Additionally, paste this code immediately after the opening tag:

Optimalizace dopravy – jak se připravit?

Bez přesných dat nebývá optimalizace dopravy moc účinná. Není podstatné, zda máte data v excelovské tabulce nebo v databázi, důležitá je jejich kvalita.

13. 07. 2015

Optimalizace dopravy. Jak se připravit?

Dejte si do pořádku data

Bez přesných dat nebývá optimalizace dopravy moc účinná. Není podstatné, zda máte data v excelovské tabulce nebo v databázi, důležitá je jejich kvalita. Uspořených 20 % nákladů na papíře vypadá moc pěkně, ale snaha není koksovatelná. Čím přesnější data jsou, tím se výstupy více blíží realitě. Nejběžněji se při dobře zavedených datech pohybuje úspora nákladů na dopravu mezi 8 –15 %.

Vyhraďte si čas a člověka

Zkuste si jednou rukou čistit zuby a druhou psát motivační dopis do nového zaměstnání. Správné nastavení optimalizace tras zabere čas. Délku zavádění ale dokážete výrazně zkrátit, když vyčleníte na projekt člověka, který bude při implementaci k dispozici. Dříve se tak do programu dostanou relevantní informace a optimalizace bude pracovat opravdu podle vašich potřeb. Čím rychleji systém zavedete, tím dříve vám bude šetřit peníze.

Svěřte se do rukou odborníků

Moment, kdy se rozhodnete změnit něco na svém plánování dopravy, většinou znamená, že máte nebo v blízké budoucnosti můžete mít problém, který je potřeba řešit. Proberte s odborníky dopodrobna všechno, co potřebujete do své dopravy zahrnout a nechte si od nich navrhnout funkce a řešení, které budou sedět právě vaší firmě. Lidé zavádějící program pro optimalizaci dopravy mají zkušenosti z jiných provozů a bývá skoro pravidlem, že vnesou do věci nový pohled.

Při výběru systému pro optimalizaci dopravy se nebojte zkoušet

Program pro optimalizaci dopravy si nekupujete každý den. I když typově bývají rozvozové úlohy ve firmách z části podobné, každá firma je jedinečná a potřebuje řešení upravené právě pro její konkrétní potřeby. Vyzkoušet si demo programu na webu může být zajímavé, většinou se však pouze dozvíte, jestli se vám bude program dobře ovládat. Pro optimalizaci dopravy jsou důležité detaily. S ohledem na tuto skutečnost je lepší si program plně zavést a využít například nabídky prvního měsíce provozu zdarma s možností odstoupit od smlouvy.

Další články

30 dní zdarma

Vyzkoušejte Tashu na vlastní kůži. S plnou podporou a servisem. Bez rizika.

Vyzkoušet Tashu

Odebírejte náš newsletter

A dostanete jednou za měsíc novinky z oboru.

Potřebujeme potvrdit vaší emailovou adresu. Pro dokončení přihlášení, prosím, klikněte na odkaz, který jsme vám zaslali emailem.