Additionally, paste this code immediately after the opening tag:

Dokonalý přehled o dopravě – nový modul KPI

Pro promyšlená manažerská rozhodnutí potřebujete aktuální a přehledně strukturované informace bez balastu. Všechny údaje o trasách a pohybech vozidel ukládá Tasha do databáze. KPI modul vám toto množství dat utřídí a objektivně vyhodnotí.

20. 04. 2016

Řídit firmu je jako řídit auto. Musíte znát cíl, vybírat trasu, řadit vhodné rychlosti a brát ohled na provoz i vaši vlastní posádku. K tomu i onomu potřebujete mnoho věcí znát i kontrolovat. Nahodilé zásahy do řízení jsou cestou do pekel. Podnikové změny provedené bez znalosti situace jsou v lepším případě plácnutím do vody, v horším hrou s ohněm. SolverTech Tasha ve verzi 3.3 přináší nový KPI modul, který množství dat z terénu utřídí a objektivně vyhodnotí. Rychle vám tak poskytne kvalitní analytické podklady nezbytné k poučenému manažerskému rozhodování.

U všech všudy, co je KPI?

Výkon se snadno měří při skoku do dálky, v dopravě je to trochu složitější. Posuzovat jej můžete podle různých metrik (čas, vzdálenost, vytíženost, počet rozvozů), které se navzájem složitě ovlivňují. Hlavní metrikou je nakonec vždy vydělaná (anebo ztracená) koruna.

KPI (key performance indicators, klíčové výkonnostní ukazatele) jsou široce používaným souborem nástrojů k měření a vyhodnocování výkonnosti či úspěšnosti procesů. Každý obor podnikání vytváří různé KPI, které si uživatelé dále přizpůsobují vlastním potřebám.

Indikátory ukazují, zda strategie funguje, nebo ne, a napovídají, zda ji není třeba opravit či změnit. Sotva vás proto překvapí, že správně zvolené KPI jsou vynikající zpětnou vazbou s výrazným vlivem na výsledky podnikání.

Tasha už to má

Všechny údaje o trasách a pohybech vašich vozidel ukládá Tasha do databáze a každým dnem tak rozšiřuje nesmírně obsáhlou, a proto i obtížně využitelnou masu dat. Aby vám údaje k něčemu byly, musíte je vhodně interpretovat. Potřebujete si vybrat informaci, která vás zajímá, a provázat ji s těmi ukazateli, které ji ovlivňují. To může být úkol značeně komplikovaný a při tradičním zpracování v Excelu i k smrti únavný. Pracně zpracovaná analýza navíc velmi rychle zastarává.

KPI modul Tasha na vaše otázky odpovídá okamžitě — přehledným grafem nebo tabulkou s hodnotami, které můžete dále třídit nebo podmíněně formátovat.

Dejme tomu, že vás zajímá cena za jeden rozvezený kilogram, paletu nebo objednávku (koho by nezajímala). V KPI modulu Tasha vyberete parametr jako metriku a nastavíte jí kritickou hodnotu 0,70 Kč. Zobrazí se tabulka a všechny její buňky, v nichž byl limit překročen, se barevně zvýrazní. Vy si můžete uvařit kávu a začít v klidu zkoumat, proč je v některých dnech ukazatel špatný a v jiných dobrý, jak cena souvisí s konkrétní trasou, zakázkou nebo řidičem. Parametry výstupů lze snadno měnit, což pátrání po slabých místech usnadňuje, zrychluje a zbavuje subjektivity.

Řídící panel Solution statistics

Dlouhodobě může být zajímavý parametr cena rozvezeného kila zboží, který jasně ukazuje na efektivitu, s jakou vaše doprava pracuje. Jednoduše tak můžete porovnat i práci dispečerů.

Jedním tlačítkem do světa skrytých souvislostí

Cena rozvezeného kila zboží je příkladem citlivého indikátoru, který na efektivitu dopravy jasně ukazuje. Takových příznaků je k dispozici samozřejmě víc. Abyste je rozpoznali, musíte je v hlušině metadat rozpoznat.

Právě to je misí KPI modulu Tasha. Jako dobře informovaný špion vám bude dodávat spolehlivé, od balastu očištěné informace.

Prostě to naplánujte

Díky přehledné vizualizaci výstupu může dobrý přehled o tak složité věci, jakou je podniková doprava, získat i člověk, který jí dokonale nerozumí. V modulu KPI ale najdou mocný nástroj především vedoucí pracovníci. Jako magické oko jim umožní vhlédnout do obtížně pozorovatelných souvislostí, zvýšit účinnost kontroly a hodnocení dosažených výsledků a následné rozhodování postavit na pevnou zem. Znáte bezpečnější způsob jak pečovat o efektivitu své firmy?

Když budete chtít vědět, jak vám to ve firmě jezdí, nebudete už vymýšlet jak najít, sebrat, interpretovat a prezentovat potřebná data. KPI modul Tasha to udělá za vás, a to – při vší úctě – rychleji než vy. Co na vás nechá?

Vy musíte určit, které informace a souvislosti sledovat. Pokud si nevyberete z nabídky nejčastěji používaných indikátorů, můžete si vymyslet vlastní. Všechna data máte pohromadě, odpadá jakékoliv hledání a přepisování. Zvolíte nastavení, stisknete tlačítko – a firemní dopravu máte před sebou jako na displeji.

KPI modul Tasha: nejsnadnější způsob jak managementu říct, co se v dopravě děje

– Tasha má pohromadě skvělá zdrojová data: nic nemusíte dohledávat
– Umí je shrnout: nic nemusíte vymýšlet a přepisovat
– Umí je ukázat: vizualizaci najdete na dashboardu, nemusíte se mazat s PowerPointem
– Tasha pracuje v reálném čase: všechny výstupy jsou stále aktuální.

Samozřejmostí je zavedení modulu v ceně licence.

Tady je několik příkladů:

Úvodní dashboard

Budete vědět, jestli se vám doprava skrytě neprodražuje, a pokud ano, tak proč.

Pohodlně zjistíte, který zákazník je pro vás rentabilní a který ne. Údaje vždy budou aktuální.

Cena jednotlivých řidičů

Vozidla si začnou psát deníček, který před vámi neschovají. Okamžitě uvidíte, kolik vás stojí jednotliví řidiči, jak přesně se na cestách chovají a jaký vliv to má na výkon firmy. Můžete se zaměřit na poslední rok nebo včerejší den.

Pro více informací, jak si usnadnit život při řízení podnikové dopravy,
zavolejte 739 671 003 nebo napište na info@solvertech.cz.

Rádi zvýšíme váš výkon i úspory. Chcete vidět příklady z praxe? Podívejte se na naše případové studie.

Zavádění modulu KPI a aktualizace starších verzí Tashi jednotlivých klientů bude probíhat automaticky dle časového harmonogramu.
Pokud si však přejete nový modul zavést dříve, prosím informujte nás na 725 280 485 nebo napište na podpora@solvertech.cz.

Další články

30 dní zdarma

Vyzkoušejte Tashu na vlastní kůži. S plnou podporou a servisem. Bez rizika.

Vyzkoušet Tashu

Odebírejte náš newsletter

A dostanete jednou za měsíc novinky z oboru.

Potřebujeme potvrdit vaší emailovou adresu. Pro dokončení přihlášení, prosím, klikněte na odkaz, který jsme vám zaslali emailem.