Additionally, paste this code immediately after the opening tag:

Nejčastější obavy před zavedením systému pro plánování dopravy

Co je nejčastější obava zákazníků, před zavedením systému pro plánování dopravy? Zákazníci se domnívají, že je to jedinečnost podmínek při plánování. Je to ale opravdu problém?

22. 07. 2015

Jedinečnost není překážka

Jedna z nejčastějších námitek zákazníků zajišťující rozvozy zboží při prezentaci systému pro plánování dopravy je, že jejich způsob plánování rozvozů či svozů je natolik specifický a s takovým množstvím výjimek a podmínek, že je těžce může zpracovat člověk, natož počítač.

Jedinečnost není překážka

Do jisté míry mají pravdu. Jen klient ví, co od rozvozu očekává a s čím má být při plánování počítáno. Jak silně si mohou zákazníci “diktovat” podmínky. Počítač je v tomto případě jen hloupý stroj, který udělá přesně to, co mu nařídíte. Pokud tedy někde špatně nastavíme čas možného závozu nebo času potřebného pro vykládku, počítač to bere jako fakt a dvou tunovou zakázku klidně složí za dvě minuty ve dvě ráno. Kvalita vstupních dat je proto velice důležitá. Je to vlastně to nejdůležitější.

Teorie vs. praxe

V praxi se tak dost často setkáváme se situací, kdy sice v pomyslné rovině existuje obrovské množství podmínek omezujících rozvoz či svoz, ale velmi často jsou to spíše přání, než tvrdá omezení. Nejčastěji se to týká času možného doručení, ale třeba i přidělení řidičů k jednotlivým zákazníkům. “Když my bychom chtěli, aby k nám jezdil Karel, vždy se na nás směje. Jsme na něj zvyklí. Franta nás ani nepozdraví.” I s takovými případy se jistě potkáváte. My je plně respektujeme a chápeme a proto i vyřešení takového požadavku není problém. Otázkou je, za jakou cenu pak chcete tyto podmínky udržet. S naším systémem si tuto cenu totiž dokážete i vyčíslit. Všechny takové podmínky se většinou vyřeší během první fáze implementace a to rekonstrukcí stávající situace. V následném spojení s daty z GPS sledování je to pak velice silný nástroj.

SolverTech Tasha pracuje při optimalizaci s mnoha parametry, proto jsme schopni a zvyklí se přizpůsobit mnoha individuálním zadáním našich klientů. Například u firem rozvážejících velkoobchodní zboží je zpravidla potřeba řešit jak objem, tak váhu zboží. Kilo mouky zabere jiný objem než třeba kilo toaletního papíru.

Pružnost řešení

Jelikož systém SolverTech Tasha přímo vyvíjíme, jsme schopni pružně reagovat na přání našich zákazníků. Nadneseně by se dalo říct, že neexistuje problém, na který bychom neměli řešení. Důležitá je součinnost a chuť pustit se i do zdánlivě těžko řešitelných situací. Společnými silami se tak projekt může dostat za hranice vašich očekávání (v diskuzi s našimi programátory často i za hranice chápání). Odměnou vám bude nejen snížení nákladů (spokojený management společnosti) ale i úspora času potřebných k dennímu plánování dopravy (spokojení, vyspaní, včas domů odcházející dispečeři, kteří si bez závažných problémů také mohou užít beztelefonovou dovolenou).

Zajímá vás pro koho je Tasha velkým pomocníkem? Podívejte se na konkrétních příkladech, komu Tasha pomáhá s plánováním dopravy.

 

Další články

30 dní zdarma

Vyzkoušejte Tashu na vlastní kůži. S plnou podporou a servisem. Bez rizika.

Vyzkoušet Tashu

Odebírejte náš newsletter

A dostanete jednou za měsíc novinky z oboru.

Potřebujeme potvrdit vaší emailovou adresu. Pro dokončení přihlášení, prosím, klikněte na odkaz, který jsme vám zaslali emailem.