Článek Tasha šetří 25 000 tun CO2 ročně (a nějaké ty miliony k tomu)

Ještě nedávno vyolávala myšlenka na "udržitelný rozvoj" kožní problémy mnoha majitelům tzv. racionálního myšlení. A hle, dnes ho častěji než na zelených transparentech nacházíme v podnikových strategických dokumentech. Co se stalo?
z 45 otázek
Zrušit filtr

Velký byznys vytáhl do boje s klimatickou změnou a vzal vítr z plachet mnoha kritikům, mudrcům i vládám. Z černého Petra se vyklubal žolík, třídní repetent se zavázal k zalévání květin. Idea odpovědnosti za stav světa splynula s pragmatickými podnikatelskými zájmy, etické apely na sebe vzaly podobu ekonomických ukazatelů. Mysleme si o tom, co chceme, jinou možnost nemáme: opakem udržitelnosti je neudržitelnost, opakem rozvoje úpadek.

Je pravda, že jde stále spíš o první vlaštovky než o rozběhnutý trend. Třeba nákladní silniční doprava toho zatím na zeleném poli mnoho nepředvedla. I když moderní kamiony vypouštějí méně škodlivin než vytuněná fabie, málokoho naplňují štěstím ucpané silnice s vyrytými kolejemi, zatímco ty železné zarůstají travou. Světová logistika má k udržitelnosti daleko. Leckdo z nás by žasl, kdyby na obalech výrobků našel vedle éček také mapu cesty od výrobce do našeho košíku.

Závazky už zase frčí

Takový systém můžete peskovat, nebo ho začít měnit.

IKEA se kamionům nevyhne, proto aspoň doufá, že se do tří let odstřihne od fosilních zdrojů elektřiny a tepla. Našlápnuto má: během šesti let snížila emise CO2 na polovinu. Podíl obnovitelných zdrojů se v letech 2014–2016 zvedl z 16 % na 77 %. Začala u plochých krabic a dotáhla to na předního výrobce solární energie (v USA).

Společnosti DHL a Deutsche Post spojily síly a zavázaly se do tří let snížit emise CO2 o 30 %. Jak? Místo aut začnou k městským zákazníkům posílat kola a elektrická vozítka.

Řeknete si: giganti do toho sypou miliardy, ale moje náklaďáky musí jezdit, aby si na sebe vydělaly. Námitka je logická, pomoc snadná – má jméno Tasha.

Trvale udržitelný rozvoj v dopravě – 10 % pro vás i pro světové klima

Náš program pro optimalizaci tras rozvozu zboží snižuje dopravcům spotřebu nafty v průměru o 10 % pouze tím, že jejich autům najde lepší rozvozovou trasu. 10 % ušetřených kilometrů je 10 % ušetřené nafty, a tedy i 10 % karbonových emisí, dalších škodlivin a celkového zatížení hlukem.

10 % nafty je přirozeně i 10 % její ceny. Nemusíte do ekologie investovat miliony jako DHL a IKEA a roky čekat na jejich ekonomické zhodnocení – Tasha účinkuje hned.

Je dobré vědět, že na udržitelnému rozvoji nemusíme jenom krvácet, ale také okamžitě vydělávat.

Výpočet produkce emisí CO2 pro váš vozový park je možno zjistit jednoduchými kalkulačkami, kterých najdete spoustu na různých webových stránkách.

Díky těmto úsporám jsme TASHU zapojili a nominovali do soutěže o „Ceny SDGs 2017″ mezi další české projekty soukromého sektoru, které nejlépe pomáhají naplňovat Cíle udržitelného rozvoje.

V případě, že bude náš produkt vybrán mezi 5 nejlepších, budeme rádi, pokud SolverTech TASHI dáte svůj hlas. V opačném případě můžete podpořit ostatní projekty ve veřejném hlasování.

Zdroje: forbes.com, cleanenergynews.co.uk, globalnicile.cz

Toto je naše pomoc vaší dopravě

Naše produkty